koscio 3Parafia pw. Błogosławionej Karoliny Kózki

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A

tel.:  609 259 834     mail:

2 minutes | 382 words

W piątek 18 listopada w naszej parafii przeżywaliśmy wspomnienie bł. Karoliny – patronki naszej parafii. Tak więc był to dla nas dzień Odpustu Parafialnego, czyli święto wspólnoty wiernych tworzącej daną parafię. Odpust Parafialny daje także okazję poznania świętego patrona parafii i uwielbienia Boga za jego orędownictwo i opiekę. Świętowanie odpustu parafialnego przypomina także o powołaniu do świętości każdego chrześcijanina. Za nawiedzenie kościoła parafialnego w tym dniu można pod zwykłymi warunkami, uzyskać odpust zupełny.

O godzinie 16:50 odczytane prośby złożone prośby i podziękowania w których intencji będzie odprawiana Msza Święta.

odpust 001

 O godzinie 17:00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem J.E. ks. Bpa Jana Wątroby - ordynariusza naszej diecezji.

odpust 004

Licznie zebranych zaproszonych przedstawicieli służb mundurowych,  Księży z dekanatu i diecezji oraz parafian, przywitał ks. Proboszcz Jan Krynicki.

odpust 002

W oprawę całej Sumy Odpustowej włączyły się niektóre grupy parafialne oraz sami parafianie.

odpust 003   odpust 005

odpust 009

Homilię podczas dzisiejszej Sumy Odpustowej, wygłosił Ks. Biskup.

 odpust 007

 

  odpust 011

Tuż przed zakończenie tej dzisiejszej Uroczystej Odpustowej Eucharystii, głos zabrał st. brygadier Waldemar Wilk, który odczytał postanowienie Kapituły Orderu Św. Floriana o nadaniu złotego Krzyża Św. Floriana  Panu Prezesowi Spółdzielni Mieszkaniowej Projektant.

odpust 013   odpust 014

Nastepnie przedstawiciele parafii, podziękowali Księdzu Biskupowi  za Jego obecność na dzisiejszej uroczystości, za modlitwę i wielką życzliwość dla naszej parafii. Później Ks. Proboszcz, także w wkrótkich słowach podziękował wszystkich za obecnośc i zaprosił zaproszonych gości na pcozęstunek do Centrum Duszpasterskiego

odpust 015   odpust 016


Na zakończenie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu, została odmówiona Litania do Bł. Karoliny  i odśpiewane uroczyste Tedeum.

 odpust 017  

 Po błogosławieństwie i odśpiewaniu "Boże coś Polskę" zakończyły się dzisiejsze uroczystości odpustowe w naszej parafii.

odpust 018

Śpiew na Eucharystii to zasługa Pana Organisty, naszego Parafialnego Chóru oraz Orkiestry OSP z Gaci.

 

odpust 012

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: Odpust.

Kalendarz spotkań grup duszpasterskich

   oaza lso diecezja rz DRcaritas dzielo  indeks

Kalendarz wydarzeń