koscio 3Parafia pw. Błogosławionej Karoliny Kózki

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A

tel.:  609 259 834     mail:

" Żyć Słowem Boga" - garść myśli na 3 niedzielę zwykłą

1 minute | 235 words

imagesNiedzielne czytania wskazują nam, jak ogromnie ważne jest Słowo Boga zawarte w Biblii. Żydzi po powrocie z niewoli do spustoszonego kraju, najpierw przez pół dnia słuchali z czcią i uwagą, wskazań Boga, jak mają żyć, a następne pół dnia świętowali, dzieląc się z radością tym, co mieli, z biednymi. Ich wielki szacunek do Prawa i radość przekazuje  nam Psalm  " Słowa Twe, Panie, są Duchem i Życiem". Dopiero w następnych dniach, zajęli się sprawami materialnymi. Podobnie postąpił Jezus, który jak mówi Ewangelia, najpierw, po przyjściu do nowego miejsca, zanim zaczynał głosić i uzdrawiać, udawał się swoim zwyczajem do synagogi i czytał Księgi Święte. Dobrze byłoby się dzisiaj zastanowić, czy ja, zaczynając swoją codzienną troskę, o byt swój, czy rodziny, najpierw poświęcę chwilę, na rozmowę z Bogiem, z czcią i uwagą, podobną do Żydów, zgromadzonych przed bramą Jerozolimy? Czy w niedzielę, poświęcę trochę czasu, na czytanie Biblii i prasy katolickiej? Czy dzielę się swoimi dobrami oraz radością z tymi, którzy nie mają nic i są pogrążeni w smutku? Jeśli tak, postępuję, to jestem prawdziwie częścią Ciała Chrystusowego, zgodnie z treścią listu św. Pawła do Koryntian. Jeśli nie, to czas najwyższy dokonać zmian, by radość moja była pełna.

PIĄTKOWE SPOTKANIE DO BIERZMOWANIA KLAS 8 - ODWOŁANE

1 minute | 288 words

Uwaga

W związku z dużą ilością osób przebywających na kwarantannie spotkanie które miało odbyć się  w piątek  dnia 21.01 o godz. 19.00 zostaje ODWOŁANE.

Spotkanie ma formę zdalną. Poniżej przesyłam materiały do osobistego obejrzenia konferencji

Spotkanie formacyjne kandydaci do Bierzmowania klasy 8 SP

STYCZEŃ 2022

Tematem kolejnego spotkania jest PRZYJACIEL.

Polecam film który w sposób bardzo prosty przedstawia kto chce być naszym Przyjacielem. Poniżej link do filmu oraz jako załącznik - praca domowa Z powodu że są to pytania do przemyślenia proszę sam na sam zmierzyć się z danym tekstem Pisma św. i tej karty nie odsyłamy. Natomiast po wszystkim proszę napisać prace pt Kim dla mnie jest Jezus? Te prace proszę odesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 31.01.2022

Link do filmu

https://www.katechezadwazero.pl/lekcje/lekcja-6-przyjaciel/tre%C5%9Bci/film-vi/

Załączniki:
Pobierz plik (spotkanie Bierzmowani styczeń 2022.pdf)Załacznik na spotkanie[Załacznik]111 kB

Transmisja na żywo

Transmisja YouTube

indeks

Nowenna do

Matki Bożej

   

Nowenna do

bł. Karoliny

MB NP m1            Karol k m

Aby wpisać intencję wybierz Nowennę klikając na dany obrazek !

Statystyka z dnia: 22-01-2022

Chrzty: 9  
Śluby:
0  
Pogrzeby: 4  
Galeria: 34042
zdjęć

 

Licznik odwiedzin

04232264
DzisiajDzisiaj360
Ten tydzieńTen tydzień360
Ten miesiącTen miesiąc23044

Kalendarz spotkań grup duszpasterskich

Kalendarz wydarzeń

   oaza lso diecezja rz DRcaritas dzielo