koscio 3Parafia pw. Błogosławionej Karoliny Kózki

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A

W TYGODNIU W LITURGII KOŚCIOŁAWSPOMINAMY:

 

W poniedziałek

 

We wtorek

 

 

W środę

 

W czwartek

UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ RZESZOWSKIEJ – PATRONKI NASZEGO MIASTA . Uroczystości odpustowe u OO. Bernardynów.

 

W piątek

św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

 

W sobotę

ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

W TYGODNIU ZAPRASZMY NA NABOŻEŃSTWA

W środę

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W czwartek

Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy pojednania do 21.00

W piątek

- koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.40

W niedzielę

- Godzinki o godz. 7:10

DZISIAJ:
1. Dziś składka na malowanie kościoła. Dziękujemy wszystkim którzy rozumieją tę sprawę
i poczuwają się do odpowiedzialności za wygląd naszej świątyni. Bóg zapłać.

W TYGODNIU:
2. W poniedziałek odbędzie się spotkanie wszystkich kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w Sanktuarium Matki Bożej Pani Rzeszowa u OO. Bernardynów. Wszyscy gromadzą się w Ogrodach Bernardyńskich o godz. 17.30, Bardzo prosimy, aby kandydaci z naszej parafii udali się każdy we własnym zakresie i wszyscy zgromadzili się przy obecnym na miejscu księdzu wikariuszu. Zapraszamy również rodziców kandydatów. W programie o godz.18.00 – Msza św.

3. Początek roku szkolnego to czas na rozpoczęcie nowego roku formacyjnego w grupach jakie działają w naszej parafii. Jesteśmy powołani do życia we wspólnocie i dlatego zapraszamy
i zachęcamy do włączenia się w działalność grup parafialnych, szczególnie dzieci i młodzież.
W poniedziałek swoje spotkania rozpocznie chór parafialny. W środę po Mszy wieczornej - Grupa Biblijna. W czwartek rozpoczęcie grup dziecięcych i młodzieżowych. O godz. 17.00 spotkanie scholi parafialnej oraz Oazy Dzieci Bożych, które przychodzą wraz z rodzicami. O godz. 17.30 spotkanie dla chłopców, którzy chcą być ministrantami. Zapraszamy chłopców od klasy 2 Szkoły Podstawowej O godz. 18.00 Msza św dla tych grup. Przychodzą również wszyscy ministranci i lektorzy. Na spotkanie po Mszy zapraszamy także rodziców ministrantów. Po Mszy również spotkanie Oazy młodzieżowej.

4. W sobotę 14 września pod Włocławkiem odbędzie się wielkie modlitewne spotkanie pt: Polska pod Krzyżem. Powstało ono jako odpowiedź na kryzys wiary wśród wiernych Kościoła, a także wzmagające się zło, które atakuje Kościół. Dlatego naszą postawą niech będzie stanięcie przy krzyżu Jezusa – Znaku Zwycięstwa. My w łączności z wszystkimi Polakami zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele gromadząc się przy krzyżu Jezusa razem z Maryją. Dlatego zapraszamy już w przeddzień Święta Podwyższenia Krzyża w piątek 13 września na Wieczór Fatimski. O godz. 20.00 Msza św, po niej Procesja Różańcowa wokół kościoła. Na wieczór fatimski prosimy przynieść znicze, które po procesji złożymy przy krzyżu misyjnym na palcu kościelnym. Natomiast w sobotę 14 września zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, po niej czuwanie modlitewne z adoracją Krzyża. Serdecznie zapraszamy do modlitwy.

INNE:
5. Mając na uwadze jak ważne jest Słowo Boże oraz odpowiednie jego przekazywanie ludziom podczas Mszy bardzo gorąco zachęcamy dorosłych zarówno z grup parafialnych jak i indywidualne osoby do czytania słowa Bożego w czasie Mszy św. szczególnie w niedziele. Szczegóły posługi oraz zgłaszanie się do niej w zakrystii. Bardzo prosimy aby ten talent dobrego dobitnego czytania, który wielu z dorosłych posiada rozwinąć dla dobra całej wspólnoty.

6. W czwartek o godz. 19.00 w kościele katecheza przedchrzcielna. W piątek w Domu Rekolekcyjnym „Tabor” rekolekcje Diakoni Wyzwolenia Człowieka.

7. Przypominamy o głosowaniu na zadania zgłoszone w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020. Głosowanie do 20 września. Szczegóły na stronie internetowej w gablocie oraz na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

W PRASIE KATOLICKIEJ

Gość Niedzielny

„Boże, on nie wierzy” – świadectwo nawrócenia ojca rodziny

Niedziela

„ Religia w szkole”- nowe wyzwania katechezy

Dla dzieci nowy numer miesięcznika „Promyczek Dobra”

Zachęcamy do nabywania prasy i pogłębiania swojej wiedzy i wiary

Statystyka z dnia:  21-09-2019

Chrzty: 84  
Śluby:
19  
Pogrzeby: 14  
Galeria: 28060
zdjęć

Licznik odwiedzin

03400883
DzisiajDzisiaj421
Ten tydzieńTen tydzień1327
Ten miesiącTen miesiąc14704
Do Odpustu Parafialnego zostało:
5
5
5
5
Dni

Losowe cytaty

Jk 1, 19-20: Wiedzcie, bracia moi umiłowani: każdy człowiek winien był chętny do słuchania, nieskory do mówienia, nieskory do gniewu. Gniew bowiem męża nie wykonuje sprawiedliwości Bożej.

Spotkania Grup Parafialnych

Kalendarz wydarzeń

Parafia pw. Błogosławionej Karoliny Kózki

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A

NIP: 813-31-43-292

strona: www.bl-karolina.eu    email: parafia @ bl-karolina.eu

                  parafia                    radio via 

Konto parafii:  PEKAO S.A. : 38 1240 2614 1111 0000 3965 3310

   oaza LSO1 diecezja rz DRcaritas dzielo