koscio 3Parafia pw. Błogosławionej Karoliny Kózki

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A

tel.:  609 259 834     mail:

2 minutes | 359 words

"Przez sakrament bierzmowania (ochrzczeni) jeszcze ściślej wiążą się z Kościołem, otrzymują szczególną moc Ducha Świętego i w ten sposób jeszcze mocniej zobowiązani są, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia wiary słowem i uczynkiem oraz do bronienia jej"
/Katechizm Kościoła Katolickiego 1285/


W sobotę 15 kwietnia w naszej parafii, młodzieży przyjęła Sakrament Bierzmowania. Miało to miejsce podczas uroczystej Eucharystii o godzinie 11:00, której przewodniczył J.E. ks. Biskup Edward Białogłowski.

Bierzm 003

  Na początku dzisiejszej uroczystości, przedstawiciele rodziców kandydatów do Bierzmowania, w imieniu wszystkich rodziców poprosili Księdza Biskupa o udzielenie zebranej młodzieży tego Sakramentu, który ma owocować w ich dorosłym życiu.

Bierzm 018

Bierzm 022

 Tuż przed homilią, którą wygłosił J.E. Ks. Bp Edward, Ksiądz Proboszcz naszej parafii w swoim imieniu poprosił o udzielenie Sakramentu Bierzmowania zebranej młodzieży.

Bierzm 045

Bierzm 035

 Po homilii, nastąpiło odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, a następnie Ksiądz Biskup wraz z kapłanami modlą się nad kandydatami.

W sakramencie bierzmowania włożenie ręki biskupa na głowę kandydata oznacza iż Duch Święty udziela mu się jako niewymowny Dar. Namaszczenie świętym olejem symbolizuje upodobnienie bierzmowanego do Chrystusa. Od tego momentu każdy bierzmowany przez to święte namaszczenie ma pełne prawo do nazwy "chrześcijanin" czyli należący do Chrystusa i Jego Kościoła.

Bierzm 056

Bierzm 079

 

Teraz odnowione zostają przyrzeczenia z Pierwszej Komunii Świętej, a następnie rozpoczyna się modlitwa powszechna i złożenie darów ofiarnych.

Bierzm 117

Bierzm 128

 Na zakończenie dzisiejszej Eucharystii, młodzież Bierzmowana podziękowała w pierwszej kolejności Księdzu Biskupowi, za udzielenie tego Sakramentu, a następnie Księdzu Proboszczowi i Księżom katechetom, którzy przygotowywali młodzież do tego dnia. Symbolem tych podziękowań były kwiaty.

Bierzm 140

 

Bierzm 148

Na zakończenie jeszcze głos zabrał ks. Proboszcz naszej parafii, który podziękował ks. Biskupowi Edwardowi oraz ks. Dziekanowi.

Bierzm 153

Po tych podziękowaniach ks. Biskup udzielił Pasterskiego Błogosławieństwa.

Bierzm 158

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: Bierzmowanie.

Kalendarz spotkań grup duszpasterskich

   oaza lso diecezja rz DRcaritas dzielo  indeks

Kalendarz wydarzeń