koscio 3Parafia pw. Błogosławionej Karoliny Kózki

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A

tel.:  609 259 834     mail:

WP spowiedz

1 minute | 238 words

 Środa Popielcowa rozpoczęła w naszej parafii, nasze wielkopostne rekolekcje. Czas Wielkiego Postu jest dla każdego z nas dobrym powodem do zatrzymania się w tym pędzie jaki niesie ze sobą życie.

W tym roku te ćwiczenia duchowa prowadzi ksiądz Wiesław Burski Misjonarz Saletyn, który od 2022 roku pracuje w Parafii Matki Bożej Saletyńskiej Warszawa-Włochy.

Fot r 01

 Bardzo serdecznie witamy Księdza Wiesława w naszej wspólnocie parafialnej, i życzymy Bożego błogosławieństwa i mocy Ducha Świętego w głoszeniu tych wielkopostnych rekolekcji.

 


Tak mówi Pan:
«Nawróćcie się do Mnie całym swym sercem, przez post i płacz, lament. Rozdzierajcie jednak wasze serca, a nie szaty! Nawróćcie się do Pana Boga waszego! On bowiem jest łaskawy, miłosierny, nieskory do gniewu i wielki w łaskawości, a lituje się na widok niedoli. . (Por. Jl 2, 12-13).


popiol

W Środę Popielcową przychodzimy z pokorą do kościoła, aby zostać posypani popiołem na znak pokuty i żałoby. Kapłani wówczas wypowiadają słowa: “Prochem jesteś i w proch się obrócisz” lub “Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

Sam zwyczaj posypywania głów popiołem na znak żałoby i pokuty, znany jest w wielu kulturach i tradycjach, m.in. w starożytnym Egipcie, u Arabów i w Grecji. W liturgii pojawił się on w VIII wieku.

Fot r 03

 

 

 

Możesz przekazać na konto naszego stowarzyszenia 1% swojegopodatku na działalność pożytku publicznego.

stow 200

Stowarzyszenie na Rzecz Wszechstronnego Rozwoju młodzieży Dzieci i Dorosłych im. Bł. Karoliny

KRS0000275906

Transmisja na żywo

Transmisja YouTube

indeks

Licznik odwiedzin

04623548
DzisiajDzisiaj875
Ten tydzieńTen tydzień5644
Ten miesiącTen miesiąc875

Kalendarz spotkań grup duszpasterskich

Kalendarz wydarzeń

   oaza lso diecezja rz DRcaritas dzielo