koscio 3Parafia pw. Błogosławionej Karoliny Kózki

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A

tel.:  609 259 834     mail:

2 minutes | 334 words

Chrystus ustanowił Eucharystię podczas Ostatniej Wieczerzy, gdy wziął chleb, dzięki czynił, połamał go i podał uczniom, mówiąc: "To jest Ciało moje, które za was będzie wydane; czyńcie to na moją pamiątkę". Po Wieczerzy powiedział nad kielichem: "Ten kielich, to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana (Łk 22, 19-20).


W sobotę 14 maja w naszej parafii miało miejce przyjęcie sakramentu Pierwszej Komunii Świętej przez 132 dzieci z klas trzecich Szkoy Podstawowej nr 18.

Pierwsza Komunia Święta godz. 10:00 - klasy IIIa i IIIb

Eucharystii przewodniczył ks. Proboszcz naszej parafii, a homilię wygłosił ks. Michał, który przygotowywał dzieci do tego dnia.

kom 1 10   kom 1 01

kom 1 02   kom 1 07

kom 1 11   kom 1 05

 

Komunia godz. 12:00 - klasy IIIc i IIId

Eucharystii przewodniczył ks. Michał, który wraz z ksieżmi współcelebransami modlił się za dzieci pierwszokomunijne.

 kom 2 09   kom 2 07

kom 2 04   kom 2 08

kom 2 13  kom 2 01

 

Komunia godz. 14:00 - klasy IIIe i IIIf

Eucharystii przewodniczył ks. Proboszcz naszej parafii i wraz ze współcelebrasami: księdzem Michałem z katedry rzeszowskiej, ojcem Piotrem z Krosna i księdzem Markiem, modlili się za dzieci pierwszokomunijne.

kom 3 06   kom 3 10

kom 3 11   kom 3 12

kom 3 05   kom 3 04

 

Na wszystkich trzech Mszach Świętych Homilię wygłosił Ks. Michał, który przyniósł krawaty... A to by początek historii o pewnym niepasującym krawacie…

Dalej Ks. Michał mówił: "...Dzisiaj Pan Jezus chce Wam dać samego Siebie i łaskę uświęcającą. Tą łaskę otrzymaliście podczas spowiedzi. A kto pamięta co to jest łaska uświęcająca?.." i tutaj to pytanie było skierowane do dzieci. Ale dzieci nie były zaskoczone, gdyż dobrze uczone porzez swojego katechetę odpowiadały: " Życie Boże w nas…".

Kończąc homilię powiedział: "Drogie dzieci pamięctajce że do nieba idzie się w krawacie Łaski Uświęcającej, nie takim dziwnym jak tutaj pokazane, tylko jest elegancki bo nas doprowadza do nieba, bo mamy życie Boże w nas."

 

 

 

Transmisja na żywo

Transmisja YouTube

indeks

Nowenna do

Matki Bożej

   

Nowenna do

bł. Karoliny

MB NP m1            Karol k m

Aby wpisać intencję wybierz Nowennę klikając na dany obrazek !

Licznik odwiedzin

04346102
DzisiajDzisiaj677
Ten tydzieńTen tydzień5582
Ten miesiącTen miesiąc19989

Kalendarz spotkań grup duszpasterskich

Kalendarz wydarzeń

   oaza lso diecezja rz DRcaritas dzielo