koscio 3Parafia pw. Błogosławionej Karoliny Kózki

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A

spowiedzSPOWIEDŹ ADWENTOWA

PIĄTEK 21 GRUDNIA 2018

1000 - 1200 i 1600 - 2000 z przerwą 1800 - 1830

W dzisiejszą niedzielą w naszej parafii przeżywaliśmy wspomnienie bł. Karoliny – patronki naszej parafii. Tak więc był to dla nas dzień Odpustu Parafialnego, czyli święto wspólnoty wiernych tworzącej daną parafię. Odpust Parafialny daje także okazję poznania świętego patrona parafii i uwielbienia Boga za jego orędownictwo i opiekę. Świętowanie odpustu parafialnego przypomina także o powołaniu do świętości każdego chrześcijanina.
Po 3 dniach, duchowego przygotowania do dzisiejszego dnia, które poprowadził ks. kmdr por. Jan Maliszewski, w niedzielę o godzinie 12:00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem J.E. ks. Bpa Jana Wątroby – Ordynariusza naszej diecezji oraz J.E. ks. Bpa Kazimierza Górnego – seniora.

Odpust 010

Odpust 032

Licznie zebranych Księży, przedstawicieli Służb Mundurowych oraz parafian, przywitał ks. Proboszcz Jan Krynicki.

Odpust 046

W oprawę całej Sumy Odpustowej włączyły się niektóre grupy parafialne. Śpiew przed Eucharystią to Dziecięca Schola Parafialna wraz z Oazą, śpiew na Mszy Św. Pani Organistka wraz z Chórem Parafialnych oraz Orkiestrą OSP z Gaci. Czytania: Siostry Pijarki oraz Parafianie, a modlitwa wiernych to zasługa młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

Homilię na naszej Eucharystii wygłosił Ordynariusz Rzeszowski: Ksiądz Biskup Jan Wątroba.

Odpust 076

 

 Ze względu iż dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogich, który został ustanowiony w listopadzie 2016 roku przez papieża Franciszka w liście apostolskim „Misericordia et Misera”, więć w procesji z darami jako pierwszy został niesiony kosz wypełniony "Torbami miłosierdzia" przygotowanymi przez Caritas Rzeszowski. Te torby nasi parafianie przynieśli wypełnione produktami żywnościowymi, aby podzielić się z biedniejszymi.

Odpust 087

 Na zakończenie tej dzisiejszej Uroczystej Odpustowej Eucharystii, Ks. Proboszcz podziękował wszystkim oraz wreczył Księżom Biskupom pamiątkowe płaskorzeżby oraz poprosił J.E. ks Bpa Jana Wątrobę o poświęcenie pamiątkowej tablicy, która została wmurowana w naszej świątynii.

Jednak zanim nastąpiło to poświęcenie, miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu, podczas którego została odmówiona Litania do bł. Karoliny, modlitwa o jej kanonizację  oraz odśpiewano uroczyste TEDEUM.

Odpust 138

 Po błogosławieństwie Ksiądz Biskup wraz z ks. Proboszczem oraz ks. Dziekanem w towarzystwie służb mundurowych przeszli do tyłu kościoła gdzie znajduje sie Pamiątkowa Tablica.

Odpust 141

Tablica

Tu nastąpiło jej poświęcenie oraz złożenie wieńca.

Odpust 149

 Odpust 152

Następnie odspiewano pieśń " Boże coś Polskę...", która zakończyła dzisiejsze Uroczystości Odpustowe.

Odpust 161

 

Odpust 183

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjeć: Odpust

nowenna 2

4 NA

Statystyka z dnia:  16-12-2018

Chrzty: 115  
Śluby:
15  
Pogrzeby: 12  
Galeria: 26627
zdjęć

Licznik odwiedzin

03102790
DzisiajDzisiaj702
Ten tydzieńTen tydzień3893
Ten miesiącTen miesiąc24321
Do Odpustu Parafialnego zostało:
3
3
3
3
5
5
Dni

Losowe cytaty

1 Kor 3,16-17: Czyż nie wiecie, żeście ŚWIĄTYNIĄ BOGA i że DUCH BOŻY mieszka w was. Świątynia Boga jest święta, a WY nią jesteście.

Spotkania Grup Parafialnych

Kalendarz wydarzeń

Parafia pw. Błogosławionej Karoliny Kózki

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A

NIP: 813-31-43-292

strona: www.bl-karolina.eu    email: parafia @ bl-karolina.eu

                  parafia                    radio via 

Konto parafii:  PEKAO S.A. : 38 1240 2614 1111 0000 3965 3310

   oaza LSO1 diecezja rz DRcaritas dzielo