koscio 3Parafia pw. Błogosławionej Karoliny Kózki

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A

W najbliższą sobotę będziemy obchodzić XXV Światowy Dzień Chorego. Dzień ten ustanowił sw.Jan Paweł II w liście skierowanym 13 maja 1992 r. do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, kard. Fiorenzo Angeliniego. Papież wyznaczył też od razu na obchody tego Dnia wspomnienie objawienia Matki Bożej w Lourdes, które przypada 11 lutego.

Sprawom ludzi chorych Jan Paweł II, sam doświadczający licznych chorób, poświęcił wiele miejsca w swoim nauczaniu. Często spotykał się z chorymi i niepełnosprawnymi, tak w Rzymie, jak i w czasie podróży apostolskich. Chorych prosił już na samym początku pontyfikatu o wsparcie modlitewne.

Kościół towarzyszy ludziom chorym w sposób szczególny, zgodnie z poleceniem Jezusa zapisanym w zakończeniu Ewangelii św. Marka "Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie" (Mk 16, 18). Dla umocnienia w chorobie mamy specjalny dar - sakrament chorych. Olej chorych jest co roku błogosławiony w katedrach w ramach Mszy Krzyżma sprawowanej przez biskupa w poranek Wielkiego Czwartku. Jest dostępny w każdej parafii, a sakrament namaszczenia może być udzielany w każdym czasie chorym proszącym o niego.

W Dniu Chorego w wielu kościołach sprawowane są specjalne nabożeństwa ze zbiorowym celebrowaniem sakramentu chorych. Także i w naszej parafii o godzinie 14:30 rozpocznie się Msza Św. z obrzędem udzielenie Sakramentu Chorych.


 

Aktualizacja 11-02-2017 godz. 20:00

W naszej parafii o godzinie 14:30 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. Paweł. Podczas mszy św, chorym został udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych.

Dzien ch 03

O namaszczeniu chorych czytamy w Liście św. Jakuba:
"Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone" (Jk 5, 14-15).

Dzien ch 30

Dalsza część dzisiejszej uroczystości miała miejsce w Centrum Duszpasterskim, gdzie Parafialny Zespół Caritas przygotował poczęstunek.

Dzien ch 51

Dzieci ze szkolnego koła Caritas działającego przy ZS nr 7, przedstawiły krótki program słowny...

Dzien ch 45

i rozdały wszystkim chorym pamiątkowe, własnoręcznie wykonane laurki.

Dzien ch 64

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: Dzień Chorego.

 

 

Załączniki:
Pobierz plik (Orędzie Papieża Franciszka.pdf)Orędzie[Orędzie Papieża Franciszka]432 kB

Konto parafii:

PEKAO S.A. : 38 1240 2614 1111 0000 3965 3310

Losowe cytaty

Mt 5, 12: Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie.
Do Odpustu Parafialnego zostało:
3
3
0
0
4
4
Dni
1
1
9
9
Godzin
3
3
6
6
Minut

Kalendarz wydarzeń

Parafia pw. Błogosławionej Karoliny Kózki

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A

NIP: 813-31-43-292

strona: www.bl-karolina.eu    email: parafia @ bl-karolina.eu

                  parafia    fatima                radio via 

   oaza LSO1 diecezja rz DRcaritas dzielo